Par mums


             
Biedrība "Jaunatne par iesaistīšanos"

               Mēs esam 9 draudzīgi un atsaucīgi jaunieši (Sandis S, Andris, Sandis L, Ieva un Solvita, Kristaps, Aiga, Roberts, Adīna) kopā ar mūsu vadītājiem Sarmu un Gati, mēs daudz domājam par to kāda ir Cēsu vide, kādas šeit ir iespējas jauniešiem, kā viņi var pilnveidoties un aizpildīt savu brīvo laiku. Par mūsu dienas mājām ir kļuvusi Rīgas iela 11-2, kur mēs veidojam jaunu vietu izaugsmei, centru, kur jauniešiem tikties, radoši darboties, izmēģināt jaunas aktivitātes un satikties ar citiem jauniešiem, tai skaitā, Eiropas brīvprātīgajiem, kas ienes jaunas vēsmas no valstīm, kurās viņi ciemojušies un dalās jauniegūtajā pieredzē.
            Par savu specialitāti mēs uzskatām jauniešu nosūtīšanu Eiropas Brīvprātīgajā darbā. Katram jaunietim, kas izrāda vēlmi doties brīvprātīgajā darbā mēs cenšamies atrast vispiemērotāko un sirdij vistuvāko projektu. Tas var būt darbs ar jauniešiem Čehijā, bruņurupuču aizsardzība Grieķijā, radošu nometņu veidošana Īslandē, darbs pansionātā Polijā vai kāds cits projekts, kas ietver jaunieša intereses. Mēs dodam iespēju visiem jauniešiem (bez izglītības, ar ierobežotām iespējām, jauniešiem ar invaliditāti, jauniešus ar atkarības problēmām) ceļot, gūt jaunus iespaidus, iepazīt citas kultūras, gūt jaunas atziņas gan par sevi, gan apkārtējo pasauli, kā arī iegūt neaizmirstamu pieredzi internacionālā kolektīvā, kurā ir iespēja iegūt draugus no dažādām pasaules valstīm.
           Viens no mūsu mērķiem ir attīstīt jauniešu radošo garu. Mēs paši veidojam lielāka mēroga pasākumus, piemēram, veidojot radošo darbnīcu, kurā galvenais mērķis ir vērst jauniešu domas uz zaļāku dzīves veidu, parādīt, ka no jebkādiem priekšmetiem var pagatavot ko jaunu un oriģinālu. Piemēram, no izmantotiem vai neejošiem sadzīves priekšmetiem izveidot jaunus, interesantus interjera priekšmetus (nakts skapīšus, krēslus, galdiņus), no aizmirstiem apģērba gabaliem var uzšūt jaunus, nedublējamus modes elementus. Šāda veida pasākumi jauniešos atraisa komunikācijas spējas, spēju radoši domāt, pievērš jauniešu uzmanību domāt par apkārtējo vidi, kā arī sniedz iespēju pavadīt laiku citu jauniešu lokā, atrast līdzīgi domājošos un iegūt pavisam jaunus draugus.
                        Mēs esam atvērti dažādām jaunām idejām un ierosinājumiem, vēlamies pilnveidot sevi un pasauli mums apkārt. Pasauli kurā iekļaut jauniešus un sniegt viņiem daudzas jaunas un interesantas iespējas, gan ceļot, gan sevi radoši attīstīt.